"אני מאמין שאין דרך טובה יותר לחוש את הקשר לארץ ישראל מאשר להלך בה לאורכה ולרוחבה", כך כתב זאב וילנאי לפני הרבה שנים כאלוף בצה"ל.

אנו בישיבה רוצים לצאת לדרך בפרויקט של אהבת הארץ, דרך שביל ישראל, שביל שבו צועדים כל שנה אלפי ישראלים ובשנה האחרונה אני צועד בו עם ילדי היקרים ונהנה מכל רגע ולכן חשבתי לצעוד בדרך זו איתכם.

תלמידים יקרים, כתות ז' עד י"ב: סיירת "שביל ישראל " יוצאת לדרך.

האם אתה אוהב לטייל ? אוהב ללכת בשבילי הארץ? אוהב לקחת תיק גדול ליומיים ולצעוד בשטח, לטפס לפסגות הרים לשבת בלילה סביב מדורה. אז אתה אייתנו!!!!

אנו צריכים ארבעים תלמידים מכתות ז עד יב שרוצים להצטרף וקבוצה רצינית ששמה לה יעד ללכת ממצפה רמון בדרום עד לישיבה 300 ק"מ וכל מה שאתה צריך לעשות זה להירשם במזכירות אצל נעמי או אצל ברק אליצור ונבו רותם, ואתה איתנו.

ישבתי עם ישראל רבלין, רכז של"ח בישיבה והכנו תוכנית דו שנתית להליכה מהמכתש במצפה רמון עד מצפה מודיעין שליד הישיבה שלנו.

התוכנית:

המסלול הוא באורך של כ-300 ק"מ ואנו נצא 11 פעמים בשנתיים הקרובות בכל פעם נלך כ-25 ק"מ.

אוטובוס יקח אותנו ביום חמישי, בשעה שנקבע, לפי אורך המסלול או בבוקר או בצהרים לתחילת המסלול, ואנו נצעד משם לחניון לילה. למחרת ביום שישי נקום ממש מוקדם ונמשיך לצעוד עד סוף המסלול ומשם האוטובוס יאסוף אותנו בחזרה לישיבה ונגיע לקראת 13:00.

•כל תלמיד דואג לאוכל של עצמו, זה כולל: ארוחת ערב ללילה וארוחת בוקר וצהרים ליום השני. במידה ונצא מוקדם ביום חמישי אנו נדאג לארוחת הצהרים לכולם.

•השינה תהיה באוהלים שהתלמידים מביאים בעצמם.

•בערב נשב מסביב למדורה ונלמד על אהבת הארץ כולל שירי א"י.

•חשוב להדגיש כי הטיול מיועד רק למיטיבי לכת שכן המאמץ גדול ומורכב כולל טיפוס הרים בדרום כגון מעלה הפלמ"ח ועוד.

•אנו חייבים 40 משתתפים לפחות, בכדי לממן את האוטובוס, שזה עיקר ההוצאה.

•הטיול יודרך ע''י מדריך של"ח מורשה ובליוי נשק כנדרש בחוק.

•העלות של הפרויקט הוא 1,200 ש"ח לתלמיד וניתן לשלם ב 20 תשלומים חודשיים דרך הוראת הקבע בישיבה, כך שהעלות החדשית היא 60 ₪  לחודש בלבד.